A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sci-fi. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sci-fi. Összes bejegyzés megjelenítése

Marissa Meyer - Cinder

Előzmények
Ismét a Harryx miatt kezdtem el olvasni a könyvet, és őszintén bevallom, ha nincs ez a játék, akkor bizony nem hiszem, hogy ebben az évben sort kerítettem volna erre a történetre. Most pedig ott tartok, hogy már a második részt is olvasom, mert annyira magába szippantott az új világ, hogy képtelen voltam abbahagyni az olvasását.
Százhuszonhat ​évvel a negyedik világháború után emberek és kiborgok népesítik be Új Peking utcáit. A népességet halálos járvány tizedeli. Az űrből kegyetlen holdlakók figyelnek és várnak a megfelelő alkalomra… Senki sem sejti, hogy a Föld sorsa egyetlen lány kezében van… 
Cindert, a tizenhat éves kiborgot a társadalom nagy része technológiai tévedésnek tartja, mostohaanyja pedig ki nem állhatja. De a kiborglétnek is megvannak a maga előnyei: Cinder szinte mindent meg tud javítani (robotokat, lebegőket, sőt még a saját meghibásodott alkatrészeit is), ezért Új Peking legjobb műszerészének tartják. E hírnevének köszönheti azt is, hogy Kai herceg személyesen keresi fel, hogy hozza helyre meghibásodott androidját. A megbízás „nemzetbiztonsági ügy”. Vajon tényleg Cinder kezében van a Föld jövőjének kulcsa? Vagy a holdbéli királynőnek sikerül varázserejével és más fondorlatokkal meghódítania Kai herceget és vele az egész világot? A Holdbéli krónikák első könyve Hamupipőke klasszikus meséjét kombinálja a Terminátor és a Star Wars elemeivel. Az eredmény egy fantasztikus, magával ragadó történet.

Véleményem

Mint ahogy fentebb is említettem, ha nincs ez a kihívás, én sem olvasom el a könyvet. Ugyan a történet már rég felkeltette az érdeklődésemet, de mivel nem vagyok kimondottan egy sci-fi rajongó, elképzelésem sem volt arról, milyen lehet egy olyan Hamupipőke átírás, amiben robotok, űrkutatás, földönkívüliek, és egy alternatív univerzum is szerepel. Lényegében ezek voltak azok a bizonyos okok, amik miatt nem olvastam el korábban ezt a könyvet.

Felhoztam az egyik csapattársamnak, hogy válasszon egy akármilyen könyvet a várólistámról, és azt majd elolvashatjuk közösen, de amikor erre esett a választása, megrémültem. Az alaptörténet bennem maradt még úgy is, hogy max. egyszer olvastam el hónapokkal ezelőtt a fülszöveget, és tudtam, mire vállalkozok - legalábbis azt hittem, hogy tudom. Szinte biztos voltam abban, hogy két véglete van ennek az olvasásnak: vagy a felénél abbahagyom, és soha többé még csak felé sem nézek, vagy átlapozom, írok egy nyúlfarknyi értékelést arról, hogy ezt a könyvet nem nekem találták ki, meg blablabla, és kész. Aztán elkezdtem olvasni, és rájöttem, mekkora balfasz voltam eddig. ATYA ÚR ISTEN. Erre a történetre nincs is jobb szó az atyaúristennél.

A történet kezdete tökéletesen mesébe illő volt, más kezdést el sem tudok képzelni ennek a könyvnek. A szereplők könnyen kedvelhetőek és utálhatóak voltak, a mostohák hozták a kívánt hatást, de a mellékszereplők is jól teljesítettek, egyiket sem éreztem feleslegesnek.

A tipikus Hamupipőke történet mellett kaptam egy teljesen új világot, ami egyáltalán nem hasonlít a megszokott mesei környezethez. Ha lehunytam a szememet, vasat láttam, rengeteg vasat, és más élettelen tárgyat. Ez rémisztő volt, és bizarr. Sok, a történethez hasonló felépítésű filmet láttam már, és hozzá kéne legyek szokva ahhoz, hogy a legtöbb fantasy átdolgozás inkább a jövőben játszódik (akár alternatív - szóval múltszerű, mégis jövőkép -, vagy egy teljesen más, reálisnak tűnő jövőben), mégis az a gondolat fogalmazódott meg bennem, hogy ha ez kell legyen a jövő - ha nem is teljesen, de részletek belőle tuti megtörténhetnek -, akkor köszönöm szépen, de nem kérek belőle.

A szerelmi szálat viszonylag gyengének találom, és nem azért, mert lényegében nem történt semmi fizikai kontaktus a két szereplő között, hanem mert abban a pár beszélgetésben sem éreztem azt, hogy a két szereplő másképp nézne egymásra. Persze ettől a történettől nem vártam eget rengető, gyomrot bizsergető erotikát, sőt, ha ez történt volna, valószínűleg a falhoz is vágom a könyvet, de azért egy csókpróbálkozáson kívül többre számítottam.
Összességében úgy érzem, ez a történet egy erős felépítésű, komplex és igényes könyv, bátran merem ajánlani azoknak, akik nem riadnak vissza a meseszerűségtől, a robotoktól, a sci-fitől, és a kemény függővégektől.
Share:

Robin O'Wrightly - Andrea & Andrea

Borka második könyvét szintén recenzióként szereztem meg, amit ezúton is nagyon-nagyon szépen köszönök az írónőnek! A Tripiconi-sztori első részéről, Az amulett rejtélyéről a címre kattintva tudtok bővebben olvasni.

Szükségesnek érzem megemlíteni, hogy az ilyesfajta recenziós értékelések nem abból a célból íródnak, hogy az írót/írónőt az univerzum végéig és még annál is tovább fényezzem. Az csupán a véletlen műve, hogy a legtöbb könyv, amit ilyen módon veszek a kezembe, tetszik is. Sőt, alapjáraton olyan recenziókat fogadok el, amelyekről biztosra tudom, hogy szeretni fogom (ha nem is teljes mértékben, de legalább 80%-ban). Sokat hallom és olvasom facebook-on és molyon egyaránt, hogy a legtöbb ilyesfajta értékelés inkább unaloműzés néhány blogger számára, és hogy direkt kunyorognak a könyvekért... na, ettől nekem is felfordul a gyomrom, és ha ez a dolog valamikor tetőzni fog bennem, tuti, hogy bejegyzés formájában is elmondom a véleményemet.

Nos, erről ennyit, térek is a tárgyra.

Aki olvasta a Tripiconi értékelést, az tudja, hogy már ott sem dicsértem agyon az írónőt, sőt kifejezetten kiemeltem azt, ami nekem nem tetszett, és ami miatt romlott az olvasásélményem is. Igaz, ez a történet és az Andreák lényegesen külön kategóriába sorolhatóak, és ezzel a ténnyel tökéletesen tisztában voltam a második könyv olvasása előtt is, de azért néhány percig mégis bennem volt a félsz, hogy mi van, ha az érdekes alapötlet és felvezetés mellett az összhatás kicsit sem fog tetszeni. Persze ez az érzés az első fejezet után teljes mértékben el is illant. A két történet még csak köszönőviszonyban sincs egymással, annyi a hasonlóság, hogy mindkettőnek fergeteges humora és őrült szereplői vannak, akiknek nehezen tud ellenállni az ember lánya.

A történetben az abszurd humoré volt a főszerep, és oldalanként minimum egyszer biztos, hogy felröhögtem. Ez 228 nevetést jelent egy könyv alatt, ami akár bekerülhetne a Guinness rekordok könyvébe is (az én rekordos füzetembe tuti, hogy bekerül, ehhez kétség sem fér)

Rigó Andrea Sofia

A lányban 90%-ban magamra ismertem, legalábbis ami a döntéseit, az érzéseit és a gondolkodásmódját illeti. Már ebből a szempontból is a könyv befurakodta magát a nagyobb toplistámba, de nem épp emiatt avattam a kedvencemmé.

Andrea Rigo

Ezen a pasin én behaltam, de komolyan. Néha olyannak tűnt, mint egy nagyra nőtt gyerek, máskor meg annyira vágott az esze, hogy azt egy idősebb, bölcsebb ember is megirigyelte volna. A humora fergeteges, a beszólásain csakis nevetni lehet, és az egész történet alatt úgy viselkedett, mint egy élő és létező ember, nem mint egy könyvszereplő, aki lényegében bármit megtehet.

A történetről

Egészen a történet közepéig nem értettem, miért van ott molyon a sci-fi címke. De tényleg, minden második oldal után elgondolkodtam, hogy sci-fi? Ebben? Hol a bánatban? Aztán ahogy beleláttam a Mundi házaspár fejébe, mindjárt megértettem, mi miért történik. Fiatalok, én megmondom őszintén, ilyen jó ötletet még nem olvastam soha, és emelem kalapom Borkának, amiért ezt így leírta. Abszurd? Első hallásra hülyeségnek és marhaságnak tűnik? Pedig nem az! Egész végig úgy pergett a szemem előtt a történet, mintha egy 2018-as filmet néznék  a tévében.

– A k*rva életbe, ti kémek vagytok! – csattant fel Rigo nyomozó, és felfűtöttségében megpördült a tengelye körül, majd elgondolkodva ajkaihoz tette ujjait. 
A Mundik egymásra néztek, majd bólintottak: 
– Eltaláltad, kémek vagyunk… És most, hogy ezt megtudtátok, meg kell öljünk titeket! 
Andrea lassan visszafordult, teli szájjal kacagott: 
– Elmentek ti a p*csába! 
– Miért?! 
Tonio és Leona teljesen megzavarodott. 
– Lesz*rom, kik vagytok, csak poén volt kicsit szívatni titeket…

A krimi szálat nem éreztem túlzásnak és feleslegesnek, tökéletesen beleillett a történetbe, sőt ha mondhatok ilyet, akkor még fel is dobta az eseményeket, hiszen ha nem lett volna az a gyilkos, akkor talán össze sem jöttek volna... ilyen hamar.

A narrátor beszólásai... na, igen, szarkasztikus énem visított, hogy végre emberére talált. Igen, igen, emiatt került be a kedvencek közé a könyv.❤

Miért ajánlom?
Garantáltan feldobja az ember hangulatát, megnevettet és elvarázsol, és ha nem is teljes mértékben, de egy minimális szinten kiragadja az olvasót az életéből és elrepíti egy abszurd, humorral töltött helyre, ahonnan talán soha többé nem térne vissza.
Share:

J. Goldenlane - Napnak fénye

Talán azóta várólistás ez a regény, hogy elkezdtem használni a molyt. A röpke két év alatt nem túlzottan maradt meg bennem a fülszöveg élménye és a történet alapja sem, és annak ellenére is, hogy már elvileg bármikor elkezdhettem volna az olvasást, valahogy nem fűlött rá a fogam, mert lényegesen a komfortzónámon kívülre esik, az olyan könyvekkel pedig lassabban haladok, nekem pedig mindenre volt az elmúlt időszakban szükségem, csak folytonosságra és egyazon könyvélményre sem. De megoldottam. Másfél hétig húztam az ötszáz oldalas könyvet, ami alapjáraton nálam két napnak felel meg, de nem bánom.

Csak és kizárólag azért nem fogok pontot lehúzni, mert nem az általam megszokott világban játszódott a történet, és ezért nem fogok róla áradozni sem, mert az újdonsága miatt még fogalmam sincs, hogy mi a jó és mi a rossz ebben a műfajban.

A regényről
Író: J. Goldenlane
Nemzetisége: magyar
Kiadó: Delta Vision
Kiadás: 2015
Címkék: atomháború, humoros, kalandregény, posztapokaliptikus, robot, romantikus, sci-fi
Sorozat első része.

Szereplők

Ticca Min

Ticca személyében egy szókimondó, viszonylag naiv, tőlem egy-két évvel fiatalabb lányt ismertem meg, akinek annyira felvágták a nyelvét, mint nekem soha, és néha jól a szájára csaptam volna, hogy jaj, fogd már be a szádat, te gyermek
Ennek ellenére szerettem a gondolkodásmódját, és azt, hogy tapasztalatlansága ellenére hamar megoldotta a nyakába szakadó problémákat, képes volt higgadt maradni olyan helyzetben, ahonnan más ember ordítva menekülne.

Csang Lin
Céltudatos, csupaszív és megfontolt srác, aki tisztában van a jelenlegi élethelyzettel, a cselekedeteit alaposan átgondolja, és csak olyan lépést tesz, aminek a következményei a saját és a körülötte lévő emberek érdekét szolgálja. 
Tökéletes párost alkotnak Ticcával, kiegészítik egymást az ellentétes személyiségükkel, és egy olyan csapatot aminek még maga a császár sem tud ellenállni.


A történetről

A történetben a humor dominált, rengeteg helyen felvihogtam. Volt egy adott jelenet, már nem nagyon emlékszem, melyik, de az biztos, hogy órán olvastam, sunyiban, ahogy általában szoktam, és a tanárnak feltűnt, hogy elvagyok ott magammal, és muszáj volt abbahagynom az olvasást épp akkor, amikor történt a nagy Bumm.
Ami miatt lassabban haladtam az átlagnál az az E/3-as írásmód. Régen csakis ilyet olvastam, az utóbbi fél évben viszont alig, és nagyon nehezen sikerült átváltanom magamban, nehezen kapcsolódtam bele az adott helyzetbe, főleg akkor, amikor egy-két nap kihagyás után tudtam újra a kezembe venni a regényt.
A kedvenc jelenetem természetesen a lánykérés volt, mi más? Váratlanul ért, pedig a sok-sok spoiler után tűkön ülve vártam a nagy jelenetet, és kétszer is el kellett olvassam, hogy megbizonyosodjak arról, hogy basszus, ezt most tényleg komolyan gondolták? De tényleg? Nemááár. Akkor újra

Összességében? Folytatni fogom a sorozatot. Azt nem mondom, hogy kedvenccé vált, hiszen nincs viszonyítási alapom, fogalmam sincs, megüti ez a regény azt a mércét, amit ebben a műfajban megkövetelnek egy történetről, de abban biztos vagyok, hogy az a világ, amit J. Goldenlane a szemem elé vetített, felkeltette az érdeklődésemet.
Share:

Robin O'Wrightly - Tripiconi sztori 1. - Az amulett rejtélye

Előzmények

Robin, azaz Borka neve nem cseng ismeretlenül a fülemben, volt már szerencsém hozzá a Keletben, mindezt mellett facebookon nyomon követem a bejegyzéseit, amiken kimondottan jól szórakozok, ráadásképp a másik 3 könyve a végtelennek tűnő várólistám része, így a tőle jövő e-mailt egy jelnek vettem: oké, eddig vártam, de most már itt az idő, hogy olvassak is tőle valamit.

Rövid ismertető

„Van egy hely, amelyet soha nem fogunk megtalálni a térképen, hiába keressük: ez Tripicon, egy szigetállam az Észak-Atlanti-óceán kellős közepén. A valaha szebb napokat látott, ám most már csak vegetáló birodalomban az uralkodó Ponti-hercegség teljesen modern, de mindentől elzárt életét éli.
Egy augusztusi szombat délelőttön az unatkozó koronaherceg, Matteo még nem is sejti, hogy aznap délután kezdődik csak el a Tripiconi sztori hihetetlen története: az első, Az amulett rejtélye című részben, egy hét leforgása alatt teljesen a feje tetejére áll a világ. Az oka egy titokzatos, „tengertörött” idegen fiú, akit félholt állapotban, egy különös nyakékkel együtt, a parton talál meg Arabella kishercegnő, Matteo unokatestvére.
Innentől kezdve nincs megállás: a pörgő lendületű, fiatalos humorral átszőtt, ismeretanyagban és párbeszédekben gazdag, érzelmes kalandfolyamban sok kérdés és kétely merül fel.
Vajon ki lehet ez a srác, és mit akarhat Tripiconban? 
Mi az a türkizkék fényű kristály, melyet a nyakában hord? 
És mi történik akkor, ha ellopják tőle? 
Vajon megtalálják-e a kérdésekre a választ, amikor szorít az idő?
Keresd a többi részt is, és olvasd el, hogy megtudj mindent!”

A szereplőkről

Először is, amit mindenképp megjegyeznék a szereplőkkel, az az, hogy megdöbbentő és fantasztikus (nem túlzok ezekkel a szavakkal), ahogy Borka bánik ezzel a rengeteg karakterrel. Nehéz, ha 4-5-nél több szereplővel kell egyszerre dolgoznunk - saját tapasztalataim alapján beszélek -, az pedig dicséretes, hogy ez Borkának sikerült úgy összehoznia, hogy a család minden egyes tagjának (nem 4-5 emberről van szó, hanem majdnem egy focicsapatnyiról) megvolt a saját szerepe, senki sem szorult a háttérbe.

A másik dolog, ami nagyon tetszett, az a szereplők magától értetődő humora, és az, hogy a beszédjük azt az érzést keltette, mintha a való életben történtek volna az események, nem egy kitalált szigeten, amit a térképen lévő szöveg tökéletesen (hm, különös) eltakar.

– Az életerőt is visszaadtad neki, igaz? 
– Inkább úgy mondanám, visszarabolta magának – felelte morcosan a lány. 
– Igazad van, ott kellett volna pofán csapni – sóhajtotta a nővére. – Az összes pasi azt hiszi, hogy a lányoknál nem indul el mindenféle érzelmi töltődés, ha hozzájuk érnek. Valaki felvilágosíthatná őket, hogy ez nem így van…


A történetről - enyhén spoileres -

A történet számomra döcögősen indult, voltak olyan pillanataim, amikor arra gondoltam, hogy hagyom az egészet a francba, Borkának küldök egy ölelést abban reménykedve, hogy ez kárpótolja a mulasztásomat, és nem kürtöli el, hogy mekkora egy megbízhatatlan banya vagyok...
Nem vagyok hozzászokva a fiatal szereplőkhöz (akik fiatalabbak, mint én. A 17 életévemmel nem vagyok öreg, így van még mit olvasnom), valamiért taszítanak az olyan könyvek, bele sem fogok abba, amiben mondjuk 10-12 évesek a szereplők. (A Percy Jackson azért más...)
Eleinte tényleg nem csúszott, de ahogy egyre jobban belemerültem az eseményekbe, már nem tudtam abbahagyni.

Tetszett az amulettel kapcsolatos történetek, és az, hogy eleinte semmi, a vége felé pedig szinte ez lett a legfontosabb az egész könyvben: az, hogy ez a kis amulett biztonságban legyen, távol minden rossztól... És amikor a szereplők azt hinnék, minden rendben van, jön valami - tényleg valami! -, és tönkreteszi a sokáig dédelgetett víziót.

Imádtam a gyerkőcök száját, ők voltak az alapjai a humoros helyzeteknek.


– A testvérei valóban meghaltak. Én viszont a kedvese vagyok, és nagyon is élek!
 „Vagy úgy. Hát rólad nem beszélt…” Susanna meglepetésében felhúzta a szemöldökét.

Úgy gondolom, ez a történet minden korosztály számára érthető és olvasmányos. Aki nincs hozzászokva, ne adja fel, idővel belerázódik az olvasásba, és akkor igazán érdekes, kerek történetet kapunk, aminek alig várjuk majd a folytatását.
Köszönöm a lehetőséget! ❤❤❤
Share:

Amie Kaufman – Meagan Spooner: These Broken Stars – Lehullott csillagok

Az első mondat
These Broken Stars by Amie Kaufman and Meagan Spooner!:

Ebben a szobában semmi sem valódi.

Mindaddig, ameddig meg nem néztem a szövegkörnyezetet, és el nem olvastam a teljes könyvet, nem értettem a mondat lényegét. A fülszöveget sem olvastam el figyelmesen, mert az utóbbi időben olyanokkal találkoztam, amelyek lényegében a könyv háromnegyedét lespoilerezték, és nem akartam annyira előrehaladni a történettel. Tudtam, hogy sci-fit fogok olvasni, tudtam, hogy egy nem mindennapi könyvvel állok szemben, de ha már az első mondatban letisztázzák, hogy ott semmi sem valódi, akkor van valami a háttérben. Igazam is volt. Egy űrhajónyi titok várt rám, és meg merem kockáztatni azt a megállapítást is, hogy még a felét sem fedték fel. Várom a sorozat további három részét, és remélem, hogy mielőbb meg fogom őket kapni. Ezt a trilógiát nem szabad elhagyni, egyszerűen nem történhet meg, hogy egy rossz döntés után nem fogják folytatni.


Quotation from These Broken Stars by Amie Kaufman and Meagan Spooner: "For a moment the image before us is frozen: our world, our lives, reduced to a handful of broken stars half lost in uncharted space.":

Amikor a címre fény derül
De most, ahogy várjuk, hogy felpörögjenek a turbinák, az egész olyan távolinak tűnik. Egy pillanatra megmerevedik előttünk a kép: ez a mi világunk, az életünk, ami egy maréknyi, széthullott csillagokra korlátozódott, melyek félig már elvesztek az ismeretlen űrben.






A karakterekről


Model: Nejla Hadzic Photo/edit: Nina Masic-Lizdek  fb: https://www.facebook.com/ninamasicphotography  web: www.ninamasic.com: Lilac LaRoux

Amikor elkezdtem olvasni a könyvet, úgy gondoltam, nem fog fejlődni a jelleme. Ugyanolyan unalmas, kényes, beképzelt kislány marad, mint volt, holott semmit sem tudtam róla. Nem tudtam Simonról, a srácról, akiért az életét is odaadta volna tizennégy évesen, és az apjáról sem tudtam sokat.
Aztán a változás után amikor elmondta a történetet Simonról egyre csak csodáltam őt. Talpon maradt, nem hátrált meg, és addig ment előre, ameddig el nem érte a célját. Egy úrinőből igazi katona lett, aki bármire képes volt, az életét is odaadta volna khm. Reálisan gondolkodott, és ha meg is ingott az önbizalma, nem adta fel. Fantasztikus egy nő. Nem is tudom, mit kéne még mondanom róla.

Egy párbeszéd, ami a két főszereplő között zajlott le:
- Ha valami balul ütne ki, ha bármi történne veled, én itt egyedül legfeljebb tíz percig maradnék életben. De ha velem történne valami, te rendben lennél. 
- Én aztán mindenhogy lennék, csak rendben nem.
Ahw Tarver awh *kislányos sóhaj és... és meghalt, kész, ezt nem lehet felfogni*

Dean Winchester. So good looking, even when he's sitting in a grave he just dug.: Tarver Merendsen
Ismét egy tökéletes pasi. Nem, a tökéletes még meg sem közelíti a valóságot. Tulajdonképpen ezért is mellékeltem nektek egy Jensent. Taktikus, okos, talpraesett, mindezek mellett sármos, jól nevelt, romantikus lélek, egy igazi úriember, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy egy Jesse Ward lenne más területeken is. És ebbe most belegondoltam...

Elképesztően imádtam a gondolkodásmódját és a viselkedését, szinte már élveztem, ahogyan szenved akkor, amikor úgy érezte, ő és Liliac nem lehetnek egymáséi.
Imádtam, ezzel szemben ez volt a zavaró tényező is: előre gondolkodott. Alapos és megfontolt volt, látta a balesetet is (nem a zuhanást, hanem azt, amikor felrobbantották az ajtót)
Kegyes hazugságaitól, néma őrlődésétől fokozódott a hangulat. Végre olvashattam egy olyan férfiszemszögű történetet, ahol a pasi igazán talpraesett, makacs, és bármire képes. Le a kalappal előtte, sőt az írónők előtt is.



A cselekményről - spoileres - 

Képtalálat a következőre: „amie kaufman - meagan spooner”Még csak most kezdtem el ismerkedni ezzel a műfajjal, ez volt a második sci-fim, és úgy érzem, műfajomra találtam. Elképesztő a szerzőpáros alkotása, a történet teljesen beleivódott a csontjaimba, és érzem, hogy nem fogom egyhamar elfelejteni a szereplőket és a cselekményt sem. A mai napom többnyire merengésből állt. Vajon milyen lehet a többi rész? Mikor fognak megjelenni? A francba velem és a kíváncsiságommal! 
Az egész történet, pontosabban az eleje, Titanic feelingű. Valószínű, hogy ez volt az írók támpontja is. A hajó leírása egyből a fentebb említettet juttatta eszembe, a film pedig megelevenedett előttem, pontosabban a vége, amikor Rose és Jack ott állnak a lépcsőn, ahonnan tökéletesen körbe lehet nézni az ebédlőnek kialakított helyiségben.
Már akkor sejtettem, hogy van valami gubanc a lány múltjában, amikor először beszélt/gondolt Simonra. Az, ahogy a srácról vélekedett, csak még inkább megerősített abban, hogy a papával bajok vannak, aztán amikor elmondta Tarvernek, tudtam, hogy nem csak ez az egy dolog írható a pasi számlájára.


– Mikor találkozott először LaRoux kisasszonnyal? 

– Három nappal a baleset előtt. 
– És hogy történt? 
– A baleset? 
– A találkozás LaRoux kisasszonnyal. 
– Számít ez egyáltalán? 
– Őrnagy, minden számít.


Imádtam ezeket a részeket. Eleinte (ezt sem) nem értettem, aztán a vége fele, amikor elkezdték beszélni, hogy mi vár rájuk, ha hazaérnek, minden világossá vált. Azt hiszem, ennél a beszélgetésnél (a teljesnél) döbbent rá igazán Tarver, hogy mennyire szereti Liliac-ot. Volt néhány bizonytalan pillanat, amikor csak akkor jött rá az olvasó, hogy miért is némult meg egy pár pillanatra Tarver, ha figyelmesen olvasta az előző fejezetet.
Imádtam a romantikus pillanatokat. Az első csók nem volt túlzottan részletezve, mégis annyira élvezetes és érzelmes lett, hogy az leírhatatlan.
Várom a folytatást, kedves Könyvmolyképző! Öröm volt olvasni ezt a csodát☺
Share: