A következő címkéjű bejegyzések mutatása: egyetem. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: egyetem. Összes bejegyzés megjelenítése

Anna Todd - Miután

Amikor annak idején, kb. négy évvel ezelőtt kijött az After könyvben is, szentül megfogadtam, hogy én biztos nem fogom elolvasni. Fogalmam sincs amúgy, miért, pedig hatalmas One Direction rajongó voltam az azt megelőző években, és én is egy 1D fanfictiont kezdtem el írni először, tulajdonképpen nekik köszönhetem azt, hogy most itt vagyok. (Merész kijelentés, de van benne logika...) Akkor jött a törés, amikor megjelent a könyv filmváltozatának előzetese, amit ITT tudtok megnézni. A kíváncsiságom hajtott, meg akartam tudni, mi a különbség a két verzió között, és ehhez ugye azt kell, hogy a könyvet is elolvassam. Sokáig vacilláltam, nagyon tartottam magam a négy évvel ezelőtt megtett fogadalmamhoz, de aztán csak meggyőztem magam arról, hogy nekem ezt nemcsak látnom, hanem olvasnom is kell.
Író: Anna Todd
Könyv címe: After - Miután
Első magyar kiadás: 2015
Oldalszám: 490
Címkék: egyetem, erotikus, filmadaptáció, New Adult, romantikus

EGY ​SZENVEDÉLYES SZERELEM TÖRTÉNETE, AMELY MILLIÓKAT HÓDÍTOTT MEG VILÁGSZERTE.

Volt egy időszak Tessa életében, amikor még nem ismerte Hardint, de miután találkoztak, az élet megváltozott.

Tessa igazi jó kislány. Egy rendes fiúval jár már évek óta, vannak tervei, ambíciói, és az anyja ügyel rá, hogy az élete a megfelelő irányban haladjon tovább. 
Aztán elsőévesként beköltözik az egyetem kollégiumába, és találkozik Hardinnal. Azonnal feltűnik neki a tetovált, piercinges fiú, aki angol akcentussal beszél, és mindenben különbözik attól, amit Tessa az addigi életében megszokott. 
Hardin rendkívül mogorva, sőt kifejezetten ellenséges vele, és a viselkedése miatt Tessának gyűlölnie kéne őt. Gyűlöli is, amíg egy este egyedül nem maradnak a fiú szobájában. Tessát megragadja a fiú sötét személyisége, és amikor megcsókolják egymást, olyan szenvedély támad fel benne, amilyet még sohasem tapasztalt. 
Hardin hol gyönyörűnek nevezi, hol egy szó nélkül eltűnik, mintha egyáltalán nem érdekelné. A nemtörődöm viselkedése és a gorombasága ellenére Tessa úgy érzi, ha sikerül mélyre ásnia, megtalálja az igazi Hardint a hazugságok felszíne alatt. Hardin újra és újra eltaszítja, de csak azért, hogy aztán még közelebb vonja magához. 
Tessának megvan a tökéletes barátja. Miért igyekszik ennyire legyőzni a saját sértett büszkeségét, és Hardin előítéletét a rendes lányok iránt? 
Talán azért, mert ez szerelem?
Tetszett az alapkoncepció, egy kicsit beleillik a tipikus történetek sorába, de valahogy mégis kiemelkedik valamivel, és ettől válik megjegyezhetővé. Sok szereplőt mozgat ez a kötet, és sokszor már belezavarodtam abba, hogy ki kicsoda, és milyen szerepet tölt be (ez inkább Hardin baráti körére vonatkozik). A 490 oldal tele volt cselekménnyel, mégis akadtak pillanatok, amikor egész egyszerűen ellaposodott az egész, még akkor is, ha épp valami említésre méltó dolog történt. A vége fele ugyan kezdett a tetőfokára hágni az izgalom, mégis... nagyon sokszor bennem volt a félsz, hogy túl nagyok az elvárásaim ezzel a könyvvel kapcsolatban, és talán ezért nem felel meg az igényeimnek.

Inkább kiemelném a kivetnivalóimat, mert ezek a gondolatok voltak azok, amik miatt nem tudtam teljes nyugodtsággal végigolvasni ezt a könyvet. Mindig valami bezavart, valami elérte, hogy... nem is tudom, ne váljak őrült megszállottjává ennek a történetnek? Talán fogalmazhatok így is. Mindenesetre sokszor éreztem azt, hogy csupán az esetek 80%-ban mozog reális alapokon ez a történet. Például a vége fele, amint Tessa munkába áll, két napot a munkahelyén kell töltenie, de a másik három nap mindenhol van, csak az egyetemen nem, pedig elsőéves és éltanuló.

Tessa: eleinte ő testesítette meg a prűd kifejezést. Az olyan típusú karakterektől, mint amilyen ő is, sokszor a falra mászok. De tényleg, az elején jött, hogy sorozatosan csak pofozzam és pofozzam. Ha nem ismernék személyesen is olyan típusú lányokat, mint amilyen ő is, azt gondolnám, ez a viselkedésmód csak egy olcsó mese, hogy rávilágítsák az embereket arra, hogy nem minden csak a
kurvákból és az utcalányokból áll - általában róluk hallani mindenfele -, hanem léteznek olyan emberek, akik pont ezeknek az ellentétük. Tessát gondolom annak a karakternek, aki ebben a kötetben a legnagyobb fejlődésen ment át: megszabadult a prüdériájától, egy kicsit elkezdett élni, és megtapasztalta, milyen érzés csalódni és őszintén, tiszta szívből szeretni. Nem szeretem azt a szituációt, amikor egy fiatalt annyira visszafognak a szülei, hogy nem tapasztalja meg az életet. Persze nem azt mondom, hogy minden este kint kell legyen egy klubban, bulizzon, berúgjon, hanem hogy ki kell élvezni az élet adta lehetőségeket, nehogy az a bizonyos fagyi visszanyaljon. Tessa helyzete jó példa arra, hogy bemutassa, mi van akkor, amikor egy lányt annyira visszafognak, hogy amikor belekerül egy vaduló fiatalokból álló csoportba, akkor nem veszi észre a szemmel látható dolgokat.

Hardin: maga volt a ellentmondás. A viselkedését persze megmagyarázta a végkifejlet, ettől függetlenül viszont sokszor annyira furcsán viselkedett, hogy ritkán tudtam kiigazodni rajta. Veszélyes és sérült a srác, Anna Todd annyi csontvázat pakolt bele a Hardin nevű szekrénybe, amennyi belefért, és még elintézte, hogy két-három csontváz darabokban is bekerüljön oda. Bár az írónő megpróbálta teljes mértékben lenyomni őt a torkomon, és szinte könyörgött azért, hogy márpedig nekem szeretnem kell őt, valahogy mégsem tudtam maradéktalanul belehabarodni ebbe a srácba.
Személy szerint nem bocsátottam volna meg - ilyen hamar - Hardinnak. egyik hülyesége miatt sem. Tessa a négy egyetemi hónapja alatt szinte mindenkivel összeveszett, és ez nem biztos, hogy az ő hibája. Hamar rá kellett döbbennie, hogy szinte senki sem az, mint akinek mondta magát eddig. Csalódott az anyjában, amit megértek, és bármennyire is durván beszélt vele az utolsó oldalakon, megérdemelte, és ebben a helyzetben Tessának adok igazat. Csalódott Stephben, a barátnőjében. Atya ég, én még őt is megtépkedtem volna, de úgy, hogy az összes haja kihulljon. Csalódott Hardinban - és én nem tudtam, nevessek-e vagy sírjak. Egyrészt a csalódás okán, másrészt Tessa reakcióján.

– Tess, én… Nem tudom, mit csinálok. Te csókoltál meg először, nem emlékszel? 
– Igen… Részeg voltam, nem emlékszel? Tegnap viszont te csókoltál meg először. 
– Igen… És te nem állítottál meg. – Hardin egy kis szünet után hozzáteszi: – Kimerítő lehet. 
Micsoda? 
– Mi lehet kimerítő? 
– Úgy tenni, mintha nem akarnál, amikor mindketten tudjuk, hogy kívánsz – mondja, és közelebb lép.

Fogalmam sincs. Többet vártam, és egy kicsit csalódott vagyok. Tessa prüdériája nagyon levitte az olvasás élményét, Ha nem idegesített a kettős személyiségével, akkor Hardin volt az egyetlen olyan karakter, aki a sok titka miatt befejezzem ezt a kötetet és a kezembe vegyem a következő részt. 
Share:

Matthew Watkins, te ezért a 15 dologért kellesz nekem!

Matthew Watkinst Jessika Park - Szeretni bolondulásig c. könyvéből ismertem meg. Tavaly ősszel, a szentendrei utamkor felmentünk Budapestre is, és talán a Nyugatiban Zsákbamacskázhattam a Titkolni bolondulásig részt.
Időközben elolvastam az első részt is, amit mindjárt követett is Matt kiegészítő kötete, amivel teljessé vált a kép a fejemben. Celeste történetével sajnos még nem sikerült megismerkednem, de ami késik, nem múlik, remélem, még idén el tudom majd olvasni azt a részt is.
Matt már az első rész olvasása közben belopta magát a szívembe, de az igazi szerelem akkor történt meg, amikor megismertem az ő szemszögét is.

Egy kis ízelítő a történethez:



Hogy miért is imádom őt? Hát ezekért a dolgokért:

1. Egy igazi kockafej, egy zseni.

– Kétszakos vagy? Fizikás és matekos? Jesszusom… 
– Tudom. Kockafej. – Matt vállat vont. 
– Nem, ez igazán lenyűgöző. Csak meglep, hogy elfér az agyad a koponyádban. 
– Különleges tömörítőprogrammal láttak el, amely lehetővé teszi, hogy a rengeteg tárolt információ csak akkor kerüljön elő, ha épp szükségem van rá. Egyelőre csupán a bétaverziót futtatom, úgyhogy elnézésedet kérem bármilyen felmerülő problémáért. Igazán nem állhatok jót magamért.

2. Ezt az idézetet csak azok tudják értelmezni, és nagyon imádni, akik már olvasták a könyvet, és tudják a nagy titkot.

– Ha szeretnéd Finn gönceit szagolgatni, felőlem nyugodtan. Azt hiszem, a vén túrabakancsa fent van a padláson. Szeretnéd, hogy lehozzam? Biztos vagyok benne, hogy még mindig jó kis Finn szaga van. Hidd el nekem, a bátyám lábszaga még évek után is átható.

3. Matt és a mai világ, első felvonás

– Nyilván ez az oka, hogy nem lett belőlem társadalmi bálvány. Végre megmagyaráztad. Nem utánzom vakon a tömegkultúra agyoncukrozott, műkávés, jégkristályos kotyvalékok iránti imádatát. Megkönnyebbüléssel tölt el, hogy végre megértem, miért lesz egyre rosszabb a társadalmi megítélésem. 
– Vagy ez tehet róla, vagy a pólók.- motyogta Julie.
4. Matt és a bókok, első rész

– Kérlek, ne sírj, Julie! Egyszerűen csodálatos vagy, hogy be mertél menni! – mondta Celeste. 
– Egyáltalán nem csodálatos, Celeste. Hanem tök hülye – közölte Matt.

Awh, ellenállhatatlan, ugye?

5. Matt és a bókok, második rész

– Van fogalmad róla, hányszor szóltál ma rám, hogy fogjam be? 
– Van fogalmad róla, hányszor szólhattam volna még rád?

6. Imádnivaló, amikor Matt zavarban van. Mondjuk szerintem Julie sem falfehér...

– Beszéltünk az éjjel telefonon? 
A fiú habozott. 
– Igen. 
Jaj, ne! Julie kezdett visszaemlékezni. El sem akarta hinni, ami eszébe jutott. Talán csak kitalálta. 
– Tényleg megkérdeztem, hogy…? – Nagyot nyelt. – Megkérdeztelek, hogy mesteri szerető vagy-e? 
Matt megköszörülte a torkát, még mindig hezitált. 
– Meg. 
Celeste nevetésben tört ki.

7. Ha azt hiszitek, Matt nem képes kétértelmű utalásokra, akkor NAGYON tévedtek.

– Egy óra alatt sok mindenre lennék képes – ajánlkozott Matt.

8. Mintha csak a Shrekből lépett volna ki.

– Ott vagyunk már? Éhes vagyok – nyafogott Matt. – Pisilnem kell. Unatkozom. Mikor érünk már oda? Nem látok semmit! Miért van ilyen sötét? Ja, nincs is sötét. A szemem van bekötve. Ez a világ legrosszabb kirándulása! 
– Fogd már be, Matt! – Julie lehúzódott az autópálya legszélső sávjába, fél kézzel a fiú kezét fogva. – A következő lehajtóig bírd ki, és már ott is vagyunk. Megéri a kétórás autókázást. Bízz bennünk! 
– A megérit úgy értsem, hogy készpénz ütheti a markomat? Az Apple sajtótájékoztatót tart pár napon belül, és biztos vagyok benne, hogy piacra dobnak valami rém fölösleges kütyüt, amire azonnal szükségem lesz.
9. Matt, a divatdiktátor

Mellbe bökte a srácot. 
– Matthew, barátom, új cuccokra van szükséged. 
– Kösz szépen. 
Szédelegve nézett fel rá. 
– A hét minden napjára jut egy gyík pólód? 
– Nyugi, annál több van. 
– Óriási kő esett le a szívemről.

10. Azt hiszem, Matt még engem is lepipált a forgassuk ki mások szavát mániájával.

– Celeste, biztos vagyok benne, hogy Julie-nak semmi kedve segíteni nekem internetes cikkadatbázisokban keresgélni – felelte Matt. – Nem mindenkit izgat úgy az Amerikai Fizikai Intézet, mint engem. 
– Juj! – Celeste a szájához kapta a kezét, elfojtotta a nevetését. – Matt illetlenül beszél! 
– Nem úgy értettem, hogy felizgat, te kis perverz. 
– Most már tényleg illetlenül beszélsz! – visította Celeste. Erin hangosan felsóhajtott. 
– Matthew, muszáj ezt? 
– Csak könnyed csevejt folytatunk vacsora közben, anya. Aggodalomra semmi ok. Egyébként is, apával a ti szokásotok olyan kifejezésekkel dobálózni, mint szaporodási viselkedés, vagy éppen egyesülési jog. 
– Matthew! Elég legyen! – Erin hangosan beszélt, hogy túlharsogja Celeste kitörő vihogását.

11. Amikor Matt előveszi a romantikus énjét... Awh. 💘

Matt keresztbe tette a lábát, és a hasán összekulcsolta a kezét. 
– Értem, mire gondolsz. Miért nem hunyod le a szemed? 
– Csak ha te is. 
– Jó. 
Julie Mattre nézett, és várt. 
– Előbb te! 
– Nem, előbb te. 
– Egyszerre! Nem akarok csak úgy feküdni itt, miközben bámulsz. Mehet? Három, kettő, egy, rajt! – Julie lehunyta a szemét. 
– Most pedig várunk, és meglátjuk, mi jut eszünkbe. 
(…) 
Julie oldalra fordította a fejét, és kinyitotta a szemét. Matt őt nézte. 
– Megmondtam, hogy ne bámulj – suttogta a lány. 
– Nem bírtam megállni – súgta vissza.

12. Hogyan tegyük féltékennyé Matt-et, első rész

– Egyvalami viszont aggaszt – mondta Celeste lassan. 
– Mi az? Mi a baj a sráccal? 
– Seth számomra roppant ellenszenves tulajdonsága az, hogy jelenleg éppen romantikus és talán szexuális kapcsolatot létesít a fiatal hölggyel, akibe te egyre jobban belebolondulsz. 
Matt szinte felhorkant. 
– Uramisten! Jó éjszakát, Celeste! Talán egy kiadós alvás majd észhez térít. 
– Talán egykiadós alvás majd észhez térít téged! – közölte Celeste magától értetődően.

13. Matt nemcsak a számítástudomány, de a szavak mestere is. És még vajon minek a mestere? Hm.

(…) 
Megborzongott, ahogy a fiú a fülébe suttogott: 
-Hónapok óta álmodozom erről… rólad. 
Matt keze Julie derekára vándorolt, aztán még följebb, gyengéden a mellére csúszva.(…)

14. Akárhogy is imádjuk Matt-et, mi képtelenek vagyunk olyan szerelmi vallomásokra, mint amivel Julie jutalmazta a mi álompasinkat.

– Te vagy a mindenem – szólt Julie. – Nagy kihívást jelentesz, nehéz eset vagy, és rém zárkózott. És én mindezt imádom benned. Lenyűgöző vagy, bonyolult, zseniális és vicces. És én ezeket a tulajdonságaidat is imádom. Szerelmes vagyok az önzetlenségedbe és a túl nagy önfeláldozásodba. Szerelmes vagyok abba az oldaladba is, amelyik fél, szenved, és ellök mindenkit. Szerelmes vagyok a sebezhetőségedbe és az erődbe. Szerelmes vagyok a képességedbe, hogy hevesebben és hűségesebben szeress, mint amit valaha lehetségesnek hittem. Szerelmes vagyok a döntéseidbe, még a hibákba is, mert azok vezettek minket ide. Mindenekfölött egyszerűen szerelmes vagyok beléd, mindenbe, ami te vagy. A múltadba, a jelenedbe, a jövődbe. – Felemelte a kezét, és végigfuttatta ujjait Matt ajkán, állán, arcán. – Folyton rád gondolok, nem bírlak kiverni a fejemből. Végre a szívemre hallgatok, nem kételkedem benne. És ez már mindig így lesz. – Aztán megcsókolta a fiút. Hosszan, szenvedélyesen, végtelenül, csak egy Örökkévalóság után lassítottak. – Most pedig nyisd ki a szemed, és nézz rám! Mindent érzek, amit te érzel, Matt. Mindig is ugyanezt éreztem, most már tudom. És itt az ideje, hogy véget érjen a szenvedés.

15. De amiért igazán odavagyunk érte, az ez:

– Szükségem van rád – könyörgött a fiú. – Te vagy mindaz, ami belőlem hiányzik.


Nektek melyik a kedvenc idézetetek a könyvekből? Melyik megnyilvánulásáért imádjátok Matt-et?



Share: